Hoppa till sökfunktionen Hoppa till innehållet

Gröna näringar inom SEB – erbjudande till dig inom lantbruk, skogsbruk och hästnäring

För att få din verksamhet att utvecklas vet vi att du behöver mer än traditionella banktjänster. Med vår helhetslösning får du tillgång till experter, värdefulla nätverk och en personlig kontakt som förstår dina speciella utmaningar.

Alla fördelar på ett ställe

  • Tillgång till specialister med lång erfarenhet av både ekonomi och de gröna näringarna
  • Attraktiva finansieringslösningar som underlättar allt från investeringar till generationsskifte
  • Tillgång till värdefulla nätverk genom bland annat Private Banking för entreprenörer

Ring upp mig

Vi hjälper dig att nå dina mål. Fyll i ditt telefonnummer så hör vi av oss så snart som möjligt.

Tack så mycket!

Vi hör av oss till dig så fort vi kan.

Hoppsan!

Något gick fel. Ring eller mejla oss så hjälper vi dig!

Aktuella räntor

Skogskonto
0,90 % (2020-04-02)
Skogslikvidkonto
0,90 % (2020-04-02)
Skogsskadekonto
0,90 % (2020-04-02)

­­Fler aktuella räntor

Gröna näringar

Någon ser en åker, en skog eller en hage med hästar. Vi ser hängivenhet. Vi ser hårt arbete. Och vi ser ett stort kunnande.

Datum för vårens livesändningar

19 maj

Kontaktpersoner

Gröna näringar inom SEB

Segmentsansvarig
Joakim Larsson
070-739 10 87
joakim.larsson@seb.se

Anders Lindblom
073-098 78 88
anders.lindblom@seb.se

Regionerna

Region Norr
Johanna Olofsson
070-537 12 76
johanna.olofsson@seb.se

Jörgen Eriksson
073-096 67 63
jorgen.eriksson@seb.se

Region Stockholm 

Mats Axelsson  
070-762 10 60 
mats.axelsson@seb.se

Caroline Skarfors
070-797 43 29    
caroline.skarfors@seb.se

Region Öst
Peter Dahlblom
070-767 69 42 
peter.dahlblom@seb.se

Region Öst – lantbruk
Andreas Karlén
070-739 11 28 
andreas.karlen@seb.se

Region Öst - skog
Jens Rinaldo
070-739 26 54 
jens.rinaldo@seb.se 

Region Öst - Värnamo
Gustav Grahn
070 - 739 39 27
gustav.grahn@seb.se

Region Öst - Jönköping
Maria Lindahl
0704 - 62 20 47
maria.lindahl@seb.se

Region Väst
Carl-Martin Andersson
070-763 50 41 
carl-martin.andersson@seb.se

Region Väst - Dalsland/Värmland
Camilla Ohlsson
070-749 91 65 
camilla.ohlsson@seb.se

Region Väst - Göteborg 
Johan Fredin 
070-5621826 
Johan.Fredin@seb.se   

Region Väst - Halland
Björn Johannesson
073-334 78 82
bjorn.johannesson@seb.se 

Region Väst - Halland
Susanne Wiman
070-777 66 14
susanne.wiman@seb.se

Region Syd - Samordningsansvarig
Mats Persson
070-644 48 81 
mats.x.persson@seb.se

Region Syd - Nordvästra Skåne
Anders Persson
042-448 02 93 
anders.x.persson@seb.se

Region Syd - Nordöstra Skåne
Jörgen Agerbjer
070-247 14 76 
jorgen.agerbjer@seb.se

Region Syd - Sydöstra Skåne
Christine Andersson
070-739 40 06 
christine.andersson@seb.se

Region Syd - Sydvästra Skåne
Filip Åkesson
070-462 22 90 
filip.akesson@seb.se

Björn Attervall
070-739 19 14 
bjorn.attervall@seb.se

Customer service