Hoppa till sökfunktionen Hoppa till innehållet

Din webbläsare är för gammal. För en bättre och säkrare användarupplevelse rekommenderar vi att du byter webbläsare.

Rekommenderade webbläsare

 

Gröna näringar inom SEB – erbjudande till dig inom lantbruk, skogsbruk och hästnäring

För att få din verksamhet att utvecklas vet vi att du behöver mer än traditionella banktjänster. Med vår helhetslösning får du tillgång till experter, värdefulla nätverk och en personlig kontakt som förstår dina speciella utmaningar.

Alla fördelar på ett ställe

  • Tillgång till specialister med lång erfarenhet av både ekonomi och de gröna näringarna
  • Attraktiva finansieringslösningar som underlättar allt från investeringar till generationsskifte
  • Tillgång till värdefulla nätverk genom bland annat Private Banking för entreprenörer

Aktuella räntor

Skogskonto
0,90 % (2020-04-02)
Skogslikvidkonto
0,90 % (2020-04-02)
Skogsskadekonto
0,90 % (2020-04-02)

­­Fler aktuella räntor

Ring upp mig

Vi hjälper dig att nå dina mål. Fyll i ditt telefonnummer så hör vi av oss så snart som möjligt.

Tack så mycket!

Vi hör av oss till dig så fort vi kan.

Hoppsan!

Något gick fel. Ring eller mejla oss så hjälper vi dig!

Kommande livesändning

Datum för kommande livesändningar

  • 10 november
  • 1 december

Kontaktpersoner

Gröna näringar inom SEB


SEB Skog och lantbruk                                                                                                                   


Joakim Larsson
Segmentsansvarig
070-739 10 87
joakim.larsson@seb.se

Anders Lindblom
Support / analys
073-098 78 88
anders.lindblom@seb.se

Distrikten

Mats Axelsson 
Distrikt Stockholm City
070-762 10 60
mats.axelsson@seb.se

Jörgen Eriksson 
Distrikt Norr
073-096 67 63
jorgen.eriksson@seb.se

Peter Dahlblom 
Distrikt Mellersta / Sörmland / Mälardalen
070-767 69 42
peter.dahlblom@seb.se

Andreas Karlén 
Distrikt Öst – lantbruk
070-739 11 28
andreas.karlen@seb.se

Jens Rinaldo
Distrikt Öst – skog
070-739 26 54
jens.rinaldo@seb.se

Gustav Grahn
Distrikt Öst – Värnamo
070-739 39 27
gustav.grahn@seb.se

Maria Lindahl 
Distrikt Öst – Jönköping
0704 - 62 20 47
maria.lindahl@seb.se

Camilla Ohlsson
Distrikt Mellersta – Dalsland / Värmland
070-749 91 65
camilla.ohlsson@seb.se

Johan Fredin 
Distrikt Väst – Göteborg
070-562 18 26
johan.fredin@seb.se

Susanne Wiman 
Distrikt Väst– Halland
070-777 66 14
susanne.wiman@seb.se

Mats Persson
Distrikt Syd – Samordningsansvarig
070-644 48 81
mats.x.persson@seb.se

Anders Persson 
Distrikt Syd – Nordvästra Skåne
070-462 22 92
anders.x.persson@seb.se

Filip Åkesson
Distrikt Syd – Västra Skåne
070-462 22 90
filip.akesson@seb.se

Björn Attervall
Distrikt Syd – Sydvästra Skåne
070-739 19 14
bjorn.attervall@seb.se

Christine Andersson
Distrikt Syd – Sydöstra Skåne
070-739 40 06
christine.andersson@seb.se

Jörgen Agerbjer
Distrikt Syd – Kristianstad
070-247 14 76
jorgen.agerbjer@seb.se

 




Customer service