Hoppa till sökfunktionen Hoppa till innehållet

Din webbläsare är för gammal. För en bättre och säkrare användarupplevelse rekommenderar vi att du byter webbläsare.

Rekommenderade webbläsare

 

Gröna näringar inom SEB – erbjudande till dig inom lantbruk, skogsbruk och hästnäring

För att få din verksamhet att utvecklas vet vi att du behöver mer än traditionella banktjänster. Med vår helhetslösning får du tillgång till experter, värdefulla nätverk och en personlig kontakt som förstår dina speciella utmaningar.

Alla fördelar på ett ställe

  • Tillgång till specialister med lång erfarenhet av både ekonomi och de gröna näringarna
  • Attraktiva finansieringslösningar som underlättar allt från investeringar till generationsskifte
  • Tillgång till värdefulla nätverk genom bland annat Private Banking för entreprenörer

Kontakta oss

Ring oss på 0771-62 53 53. Vi har öppet dygnet runt.

Är skogen Sveriges största innovationsmaskin?

Skogsindustrin är viktig för samhället i Sverige och skogen har ytterligare potential. Hur kan vi använda skogen i framtiden och vilka är de tydligaste trenderna? I SEB Talks den 19 maj tar vi det långa perspektivet och frågar forskare och skogsnäringen hur de ser på skogen som en innovationsmaskin för framtiden.

Aktuella räntor

Skogskonto
0,90 % (2020-04-02)
Skogslikvidkonto
0,90 % (2020-04-02)
Skogsskadekonto
0,90 % (2020-04-02)

­­Fler aktuella räntor

Gröna näringar

Någon ser en åker, en skog eller en hage med hästar. Vi ser hängivenhet. Vi ser hårt arbete. Och vi ser ett stort kunnande.

Datum för höstens livesändningar

  • 26 oktober
  • 10 november
  • 1 december

Kontaktpersoner

Gröna näringar inom SEB

SEB Skog och lantbruk                                                                                                                   

Larsson Joakim
Segmentsansvarig
Tel: 070-739 10 87
E-Mail: joakim.larsson@seb.se

Lindblom Anders
Support/analys
Tel: 073-098 78 88
E-Mail: anders.lindblom@seb.se

Distrikten
Axelsson Mats
Distrikt Stockholm City
Tel: 070-762 10 60
E-Mail: mats.axelsson@seb.se

Eriksson Jörgen
Distrikt Norr
Tel: 073-096 67 63
E-Mail: jorgen.eriksson@seb.se

Dahlblom Peter
Distrikt Mellersta / Sörmland/Mälardalen
Tel: 070-767 69 42
E-Mail: peter.dahlblom@seb.se

Karlén Andreas
Distrikt Öst – lantbruk
Tel: 070-739 11 28
E-Mail: andreas.karlen@seb.se

Rinaldo Jens
Distrikt Öst – skog
Tel: 070-739 26 54
E-Mail: jens.rinaldo@seb.se

Grahn Gustav
Distrikt Öst - Värnamo
Tel: 070 - 739 39 27
E-Mail: gustav.grahn@seb.se

Lindahl Maria
Distrikt Öst – Jönköping
Tel: 0704 - 62 20 47
E-Mail: maria.lindahl@seb.se

Ohlsson Camilla
Distrikt Mellersta – Dalsland/Värmland
Tel: 070-749 91 65
E-Mail: camilla.ohlsson@seb.se

Fredin Johan
Distrikt – Göteborg
Tel: 070-562 18 26
E-Mail: johan.fredin@seb.se

Wiman Susanne
Distrikt Väst - Halland
070-777 66 14
E-Mail: susanne.wiman@seb.se

Mats Persson
Distrikt Syd – Samordningsansvarig
Tel: 070-644 48 81
E-mail: mats.x.persson@seb.se

Persson Anders
Distrikt Syd – Nordvästra Skåne
Tel. 070-462 22 92
E-Mail: anders.x.persson@seb.se

Åkesson Filip
Distrikt Syd – Västra Skåne
Tel: 070-462 22 90
E-Mail: filip.akesson@seb.se

Attervall Björn
Distrikt Syd – Sydvästra Skåne
Tel: 070-739 19 14
E-Mail: bjorn.attervall@seb.se

Andersson Christine
Distrikt Syd – Sydöstra Skåne
Tel: 070-739 40 06 E-Mail: christine.andersson@seb.se

Jörgen Agerbjer
Distrikt Syd – Kristianstad
Tel: 070-247 14 76 E-mail: jorgen.agerbjer@seb.se

 




Customer service